Dnia 18.09 (środa) w grupach II,III,IV,V  odbędą się warsztaty ” Wzajemnie uważni”.

Fabuła warsztatów zaprasza dzieci do wspólnej przygody i odkrywania różnych rzeczywistości. Poprzez ruch i aktywność, dzieci zrozumieją jakie wyzwania stawiają osoby z niepełnosprawnością, a także nauczą się budować więzi oparte na wzajemnym zrozumieniu i tolerancji. Celem warsztatów jest budowanie świadomości na temat niepełnosprawności oraz kształtowanie empatii wśród najmłodszych. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję „wejść w świat”osoby niepełnosprawnej poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Przeniosą się w rolę osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, co pomoże im zrozumieć, jakie wyzwania stawia przed nimi codzienne życie i jak radzą sobie z nimi.Metody stosowane na warsztatach: symulacje, zabawy ruchowe, rozmowa sterowana, elementy języka migowego, działania z rekwizytami, gry integracyjne.