Również w tym roku nasze przedszkole wzięło udział w projekcie ABC Małego Konsumenta. Z dużym zaangażowaniem dzieci z grupy 3 i z grupy 2 brały udział w realizowanych zajęciach. Każdy uczestnik mógł zmierzyć się z zadaniem, które na codzień wykonują ich rodzice, a mianowicie robieniem zakupów. Młodsza grupa mogła poznać nowe terminy takie jak: paragon, lista zakupów, konsument, reklamacja. Doskonale znali rodzaje sklepów i wiedzieli co w danym można kupić. Podczas zabaw szukali wszystkich przedmiotów znajdujących się na listach zakupów. Starsza grupa natomiast wcielała się w role. Poznali słowa dotyczące: konsumenta, sprzedawcy, kasjera, reklamacji. Wspólnie odpowiedzieli co znajduje się na paragonie i kto taki paragon wydaje. Każdy uczestnik na koniec zajęć dostał dyplom oraz magnes z listą zakupów.