Dzień dobry, 

W związku z nadchodzącą pora roku jaką jest Wiosna, po konsultacji z dyrekcją przedszkola, chcemy przyozdobić naszą placówkę pięknym ogrodem. Chcielibyśmy również w to zaangażować naszych podopiecznych i prosić Państwa, aby każdy rodzic zakupił jeden rodzaj kwiatu lub nasion. W ten sposób część roślin dzieci posadzą z Paniami w salach, a następnie przesadzimy je do ogródka przedszkolnego.  

 

Lista kwiatów: sadzonki lub nasiona 

 • Celia- Ostóżka
 • Werbena ogrodowa – Hortensja
 • Zawciąg nadmorski- Rozwar wielokwiatowy 
 • żagwinogrodowy- Rudbekia błyskotliwa goldsturm 
 • Słonecznik szorstki- Szłonecznca nubijska 
 • Trójeśćbulwiasta – Dzielażan jesienny 
 • Hryzantemawieloletnia – Sasanka fioletowa 
 • Przegorzan niebieski- Jeżówka biała 
 • Słonecznica gęsta- Pyszniówka czerwona 
 • Dzwonek karpacki- Goździk kropkowany (duża ilość) 
 • Złocień- Krwawnik pospolity 
 • Gąsiówkaalpejska – Dzwonek skupiony 
 • Gajlardiaoścista – Złocień Crazy Daisy 
 • Calla- Babiana ogrodowa 
 • Aster gawędka- Czubatka  
 • Plumeria- Fiołek wonny 
 • Peonia (duża ilość)- Goździk pierzasty (duża ilość) 
 • Żurawka – Aster
 • Barwinek pospolity (duża ilość) 

 

Prosimy rodziców o zakup do poniedziałku jednego rodzaju sadzonki lub nasion wybranego kwiatka oraz ok. 20 L ziemi w celu udekorowania naszego ogrodu. Dzieci w ten sposób uczą się dbania o przyrodę, wysiewania roślin, poznają nazwy kwiatów a także i co najważniejsze stają się małymi ogrodnikami. Dzięki temu widzą jaką prace wykonały i jak ważne jest dbanie o coś co robimy sami.  

Prosimy również, aby każda sadzonka zawierała opis gatunku rośliny. Dzięki temu będziemy mogli zakupić więcej pozostały nasion i sadzonek.  

Dodatkowo, aby kwiaty mogły rosną prosimy o przyniesienie pojemniczków pustych po śmietanie, jogurcie, serkach w celu zasiewu owsa, rzeżuchy, kiełków warzyw, które będą przyozdabiać nasze sale. 

About Author