Dnia 20.05.22 w piątek dzieci z grupy IV i III pojadą na wycieczkę do Żmigrodu- ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY ŻMIGRÓD

Plan dnia:

• schodzenie się dzieci do godziny 7.30

• śniadanie godz.7.40

• po śniadaniu wyjazd autokarem do Żmigrodu

• zajęcia o tematyce ekologicznej.

Jedna grupa: „Stawy Doliny Baryczy”

ZAJĘCIA W TERENIE: Charakterystyka gospodarki stawowej Doliny Baryczy, zapoznanie się ze specyfikacją pracy zakładów rybnych, omówienie pojęcia „odłowy” oraz przedstawienia „mieszkańców stawów Doliny Baryczy.

• druga grupa: „ Cudowności Krainy Drzew z elementami drzewoterapii”

ZAJĘCIA W TERENIE: poznanie drzew parkowych – Drzewoterapia oraz jej wpływ na organizm człowieka – Konsekwencje wylesiania

i ochrona drzew.

• swobodne zabawy dzieci

• powrót autokarem do Wrocławia ok. godz. 15.00-15.30

• zupa w przedszkolu

Na wycieczkę prosimy wyposażyć dzieci w:

• wygodny strój sportowy adekwatny do warunków atmosferycznych i terenu.

• nakrycie głowy

• plecak z butelką wody + przekąska bez czekolady, owoc

• przed wyjściem z domu rekomendujemy zaaplikowanie środka przeciw komarom/kleszczom oraz kremu przeciwsłonecznego

• dzieci, które mają objawy choroby lokomocyjnej a także alergie prosimy zgłaszać u nauczycieli grup wcześniej.

• prosimy o przyniesienie podpisanego leku wraz z zapisanym dokładnym dawkowaniem na opakowaniu (np. 1 tabletka 30 min przed wyjazdem), oraz upoważnieniu dla nauczyciela do podania dziecku leku.