„ W związku z zawieszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświaty  informuję, że w okresie:

16.03.2020r.-25.03.2020r.

przedszkole będzie  zamknięte.

Zgodnie z zapisami  specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374)  rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8.

Wniosek o zasiłek (druk Z-15A) można złożyć w ZUS lub za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Anna Łukawska

Dyrektor Przedszkola nr 99